سفارش تبلیغ
صبا ویژن

کتابی که به سفارش ناشر بین‌المللی اشپرینگر تالیف شد


 

 • کتابی که به سفارش ناشر بین‌المللی اشپرینگر تالیف شد

  رئیس پژوهشکده پیشگیری اولیه بیماری‌های غیر واگیر و مولف کتاب بین‌المللی پیشگیری اولیه از بیماریهای غیر واگیر گفت: کتاب پیشگیری اولیه از بیماری غیر واگیر به سفارش ناشر اشپرینگر با همکاری محققان داخلی و خارجی به شکل الکترونیکی و مکتوب به چاپ رسید که افتخاری برای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان محسوب می‌شود.

  به گزارش ایسنا، دکتر رؤیا کلیشادی در خصوص چاپ این کتاب اظهار کرد: اشپرینگر یک ناشر بین‌المللی است که کتب آکادمیک و مجلات تخصصی علمی، کتاب‌های الکترونیکی و مجلات مروری علمی، (STM) فنی و پزشکی را منتشر می‌کند و در برلین قرار دارد.

  بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با سفارش اشپرینگر به رئیس پژوهشکده پیشگیری اولیه بیماری غیر واگیر، تالیف کتاب پیشگیری اولیه بیماریهای غیرواگیر که  بیش از 10 سال تحقیق در این حوزه صورت گرفته است، در هشت فصل و 67 صفحه صورت گرفت.

  دکتر کلیشادی با بیان اینکه پروپوزال و طرح اولیه آن دو سال گذشته داده شد، ادامه داد: در این کتاب جدیدترین تحقیقاتی که در حوزه پیشگیری اولیه از بیماری‌های غیرواگیر صورت گرفته بود، آورده شده است و همچنین بخش‌هایی از این کتاب توسط محققان در آمریکا و به‌ویژه آلمان تنظیم شده است.

  مولف کتاب بین‌المللی پیشگیری اولیه از بیماری‌های غیر واگیر اضافه کرد: در این کتاب با فصل‌هایی از جمله رویکرد چرخه زندگی برای پیشگیری از بیماری غیر واگیر، بیماری اپی‌ژنتیک و بیماری غیر واگیر مشترک، نقش مواد شیمیایی مختل‌کننده محیط زیست در ایجاد بیماری‌های غیر واگیر، تغذیه اولیه زندگی و بیماری غیر واگیر، پیشگیری مبتنی بر خانواده از عوامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی در کودکان با تغییر شیوه زندگی، مطالعه قلب PEPخانواده، رو به رشد بیماری کلیوی مزمن، راهکارهای پیشگیری برای به تاخیر انداختن خطر پیشرفت برای ESRD، پیشگیری و کنترل چاقی کودکان و ستون فقرات در پیشگیری از بیماری غیر واگیر آشنا می‌شویم.

  وی با بیان اینکه امروز بیماری‌های غیر واگیر دغدغه تمام جوامع در دنیا شده است، اعلام کرد: با توجه به اینکه بیماری‌های غیرواگیر درمان ندارد و تنها با دارو کنترل می‌شوند، به همین لحاظ پیشگیری اولیه که به دوران بارداری، جنینی، شیرخوارگی و نوزادی بر می‌گردد، بسیار اهمیت دارد؛ زیرا که عدم کنترل آن سبب بروز علامت در بزرگسالی می‌شود.

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در بروز بیماری‌های غیرواگیر شاهد یک برهم کنشی ازعوامل مختلفی از جمله عوامل محیطی و شیوه زندگی و عوامل ارثی هستیم که با کنترل ریزفاکتورهایی می‌توانیم از بروز بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری کنیم.

  دکتر کلیشادی، غربالگری و شناسایی در حوزه بیماری‌های غیرواگیر را مهم و ضروری خواند و افزود: بیماری‌های غیرواگیر مثل دیابت، فشارخون بالا، پوکی استخوان و بیماری‌های کبدی و ریوی و سرطان از مهمترین بیماری‌های غیرواگیر است و این در حالی که امروز دیگر بیماری‌های واگیر و عفونی کنترل شده است.

  وی با بیان اینکه قیمت این کتاب بیش از یکصد یورو ارزش گذاری شده است، تصریح کرد: در حال حاضر خلاصه‌ای از این کتاب بین المللی در حوزه پیشگیری اولیه از بیماری غیر واگیر که به زبان انگلیسی تالیف شده است توسط لینک https://link.springer.com/book/10.‎1007%2F978-3-030-10616-4 قابل دسترسی است.

  انتهای پیام

  انتهای پیام