سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نگرانی درباره اطلاعات کودکان در فیسبوک


 

 • نگرانی درباره اطلاعات کودکان در فیسبوک

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد سناتورهای آمریکایی دوباره درباره فعالیت‌های فیسبوک نگران هستند. این بار نگرانی آنها مربوط به اختلالی است که اجازه می‌دهد هزاران کودک به گروه‌های چت با کاربران تایید نشده بپیوندند.

  درهمین راستا سناتور اداور مارکی و ریچارد بلومنتال  نامه‌ای به مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی این شرکت فرستاده اند. آنها طی نامه‌ای از فیس بوک پرسیده‌اند آیا اقدامات کافی برای محافظت از کودکان در فضای آنلاین انجام داده است یا خیر.

  ماه گذشته گزارشی در وب سایت ورج نشان داد یک اختلال در طراحی اپلیکیشن پیام رسان فیس بوک برای کودکان (مسنجر کیدز) وجود دارد. در این برنامه کودکان با اجازه از والدین می‌توانند با کاربران دیگر چت کنند. اما یک حفره امنیتی  به کاربران تاییدشده اجازه می‌دهد کودکان را به چت گروه هایی دعوت کنند که در آنجا کاربرانی حضور دارند که والدین آنها را تایید نکرده‌اند. 

   فیس بوک در واکنش به این خبر، حفره امنیتی را به والدین هشدار داد و چت های گروهایی که از طریق این حفره ایجاد شده بودند را تعطیل کرد.

  اکنون دو سناتور آمریکایی می‌خواهند بدانند  فیس بوک  چه مدت زمانی از وجود این حفره  باخبر بوده است و آیا تمام والدین دراین باره هشدار دریافت کرده‌اند یا خیر. همچنین آنها درباره اقدامات آتی فیس بوک برای جلوگیری از ایجاد حفره هایی مشابه در آینده  سوالاتی پرسیده‌اند.

  اپلیکیشن مسنجر کیدز  برای کاربران 6تا 12 ساله طراحی شده و برهمین اساس باید قوانین «حفاظت آنلاین از کودکان در اپلیکیشن‌ها»(COPRA) را رعایت کند.

  هنوز مشخص نیست این حفره قانون COPRA  را نقض می‌کند یا خیر اما کارشناسان امنیتی در این باره شکایتی در کمیسیون تجارت فدرال آمریکا تنظیم کرده‌اند.

  طبق این شکایت اپلیکیشن مسنجر کیدز اطلاعات شخصی کودکان را بدون دریافت رضایت واضح از آنان جمع آوری می‌کند.