سفارش تبلیغ
صبا ویژن

چاپ سوم کتاب رفتار بصری مصرف‌کننده منتشر شد


 

 • چاپ سوم کتاب رفتار بصری مصرف‌کننده منتشر شد

  مطالعات رفتاری مصرف کننده بر پایه‌ ردیابی حرکات چشم، چشم‌انداز تازه‌ای معرفی می‌کند که بازاریابی بصری می‌نامیم.

  کتاب حاضر که از سوی انتشارات بازاریابی چاپ و منتشر شد است تنها کتاب ترجمه‌ای در ایران است که متکی بر ردیابی حرکات چشم، بازاریابی بصری را تشریح می‌کند؛ کتابی فنی، تکنیکال که مخاطبان خاص خودش را دارد.

  اهمیت قوای شنوایی، چشایی و بویایی محرکهای حرکتی در جذب مشتریان می تواند غلط باشد، اما محرک های بصری در پیشبرد پژوهش تاثیر بسزایی دارند و مردم عمدتا بصری هستند.

  ما به عنوان مصرف کنندگان، هرروز در رویایویی با صدها تبلیغ در تلویزیون، روزنامه‌ها، مجلات، صفحات زرد، تبلیغهای خرده فروشی و سایتهای اینترنتی قرار می گیریم و افزون بر این تبلیغات ضمنی، صورت دسته بندی محصولات در فروشگاه‌ها و خانه ها، پیام های بصری روی وسایل نقلیه، تابلوهای بین راهی، بسته بندی مواد غذایی در رستوران ها، یونیفرم ارائه دهندگان خدمات و ... توجه ما را جلب می‌کنند.

  این چشم ها هستند که در زمان جستجو و تصمیم¬گیری برای انتخاب محصولات و برند ها، مصرف کنندگان را در بین قفسه ها و راهروهای فروشگاه‌ها یا حتی در فروشگاه های اینترنتی و وبسایت ها راهنمایی می کنند. تمامی این موارد بازاریابی بصری به شمار می‌آیند.

  این بدین معنا است که شرکتهای تجاری و غیرتجاری به منظور برقراری ارتباط با مصرف کننده با هدف ایجاد و حفظ روابط دو جانبه ی سودآور از علائم بصری استفاده می‌کنند.

  توجه بصری نشان دهنده فرایندهای شناختی مراتب بالاتر است و به رفتار واقعی نزدیکتر از آن چیزی است که شواهد به ما نشان می‌دهند.

  کتاب حاضر رفتار بصری مصرف کننده ما را با دنیای بازاریابی بصری آشنا می‌سازد و در پایان توصیه‌هایی برای فعالیت های بازاریابی دارد.

  علاقه‌مندان ‌برای اطلاع بیشتر و خرید این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 71 و 66408251 تماس بگیرند.