سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تغذیه مناسب برای ترمیم شکستگی استخوان


 

 • تغذیه مناسب برای ترمیم شکستگی استخوان

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوانبه گزارش «تابناک باتو»؛ قبل از اینکه دچار شکستگی شوید غذاهای مغذی بخورید تا استخوان هایتان قوی و محکم شود اما بعد از اینکه دچار شکستگی استخوان شدید هم باید تغذیه ای خاص داشته باشید تا به ترمیم شکستگی کمک شده و هرچه سریعتر درمان شود.

  استخوان ها اسکلت بدن را تشکیل می دهند و از اندام ها محافظت کرده و عضلات را ثابت نگه می دارند تغییراتی در رژیم غذایی می تواند به التیام استخوان ها پس از شکستگی و بهبود و تقویت سلامت استخوان ها کمک کند. اگر شکستگی استخوان دارید با این خوراکی های پیشنهادی که تأیید شده از طرف متخصصین است، بدن تان را تغذیه و تقویت کنید تا به جوش خوردن و ترمیم استخوان ها کمک کنید.

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  تاثیر تغذیه بر جوش خوردن شکستگی های استخوان

  مواد مغذی کلیدی برای ترمیم، تعمیر و بازسازی و جوش خوردن استخوانها:

  * کلاژن و فسفر
  * پروتئین برای ساختار و ماتریکس (فضای بین) استخوان
  * کلسیم برای استحکام استخوان
  * منیزیم برای تقویت
  * ویتامین D برای کمک به جذب بیشتر کلسیم، اگر سطح کلسیم خونتان کم است
  * ویتامین K و ویتامین C برای ترمیم زخم ها

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  بهترین تغذیه برای جوش خوردن استخوان شکسته

  تغذیه مناسب برای شکستگی و جوش خوردن استخوان

  لبنیات برای جوش خوردن استخوان شکسته:
  غذاهایی مانند شیر، پنیر یا ماست برخی از بهترین منابع کلسیم و ویتامین د هستند ، ماده مغذی مهم برای قدرت و رشد استخوان هستند.

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  تغذیه شکستگی استخوان و تاثیر لبنیات روی آن

  تغذیه برای شکستگی استخوان و شیر سویا برای جوش خوردن استخوان:
  شیر وقتی به کلسیم می رسد، یک ماده مغذی مهم برای ترمیم شکستگی و حفظ استخوان های قوی است اما اگر لاکتوز نباید بخورید و یا فقط نیاز به تغییر داشته باشید، شیر سویا جایگزین بسیار خوب کلسیم است ." یک دسر سالم با شیر سویا و دانه های چیا ، کمی عسل و میوه تازه ( یا مربا، شکلات و یا کره بادام زمینی ) درست کنید.

  ماهی تون مناسب تغذیه در دوران شکستگی استخوان:
  کلسیم تنها در صورتی جذب می شود که آن را با ویتامین د مصرف کنید ماهی چرب مثل ماهی تونا منبع خوبی است، اما بدون ویتامین ، رسیدن به سلامت استخوان یک چالش خواهد بود. به کنترل سطح کلسیم در خون کمک می کند و نقش کلیدی در رشد و ساختار استخوان ایفا می کند.

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  ماهی تون سرشار از کلسیم برای تغذیه در دوران شکستگی استخوان

  تخم کدو برای گنجاندن در تغذیه بعد شکستگی استخوان:
  منبع خوبی از منیزیم است، که به بدن کمک می کند کلسیم جذب شود ؛ این ماده به استحکام استخوان ها کمک می کند، عاملی مهم وقتی در تلاش برای ترمیم شکستگی هستید به شمار میرود می توانید تخم کدوتنبل را روی سالاد بریزید و یا تنهایی به عنوان میان وعده بخورید.

  تغذیه مناسب شکستگی استخوان و تاثیر فلفل دلمه ای برای جوش خوردن استخوان:
  فلفل دلمه ای شیرین - به خصوص قرمز آن - پر از ویتامین ث است، یک ماده مغذی برای تشکیل کلاژن است، و در بازسازی استخوان ها خیلی مهم است. باور کنید یا نه، نصف فنجان فلفل دلمه ای در واقع ویتامین ث بیشتری نسبت به یک پرتقال دارد. فلفل را ببرید و آن ها را به املت اضافه کنید.

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  تغذیه شکستگی استخوان و فلفل دلمه ای سرشار از ویتامین ث

  کلم پیچ در تغذیه مناسب شکستگی استخوان:
  کلم پر از ویتامین ک است این ویتامین برای فعالیت اجباری کلسیم در شکل گیری استخوان مورد نیاز است . به بدن کمک می کند تا از کلسیم به روشی استفاده که به استخوان کمک کند. سالاد کلم بخورید و برگ های آن را به صورت غذای خوش مزه سرخ کنید و یا آن ها را در فر برای یک میان وعده سازگار با استخوان خشک کنید.
  ماهی ساردین مفید برای جوش خوردن بعد شکستگی استخوان:
  منبع غنی کلسیم هستند و نوجوانان به 1300 میلی گرم و زنان بزرگ سال به 1200 میلی گرم نیاز دارند، و مردان بالغ به 1000 میلی گرم کلسیم نیاز دارند. " اگر ساندویچ آن را دوست ندارید، سعی کنید آن ها را کنار بگذارید و یا در سس گوجه فرنگی بپزید.

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  نقش ماهی ساردین در تغذیه شکستگی استخوان

  تاثیر تخم مرغ بر درمان شکستگی استخوان:
  اگر شیر یا لبنیات می خورید ، ویتامین د را از رژیم غذایی خود می گیرید. با این حال، کل تخم مرغ مقدار کمی دارند. آن ها همچنین حاوی کمی کلسیم و منیزیم هستند؛ بعلاوه، مقادیر زیادی پروتئین، آهن و ویتامین های ب برای سلامت کلی بدست می آورید


  لوبیا سیاه در تغذیه برای شکستگی استخوان:
  اگر به دنبال تقویت استخوان ها هستید، دلیلی برای خوردن لوبیای سیاه پیدا کنید. آن ها منبع خوب دیگری از منیزیم هستند، این ماده معدنی برای درمان سریع تر اسکلت حیاتی است.

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  تاثیر لوبیای سیاه در درمان شکستگی استخوان با تغذیه

  انگور مغذی برای جوش خوردن شکستگی استخوان:
  این میوه شیرین آبدار پر از ویتامین ک است در حقیقت سه چهارم فنجان آن 25 درصد از مواد مغذی روزانه شما را تامین می کند. آن ها را بخورید، و منجمد کنید، واز آن روی سالاد، ماست و یا بلغور جو دو سر استفاده کنید.

  تغذیه در دوران شکستگی استخوان و ماهی سالمون:
  ماهی چربی مثل سالمون اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین د دارند - این ها هم در تشکیل کلاژن نقش دارند. بشقاب خود را با غذاهایی مانند سبزیجات سبز و گل کلم ، بروکلی پر کنید

  تغذیه مناسب برای ترمیم پس از شکستگی استخوان

  ماهی سالمون برای درمان شکستگی استخوان

  جعفری مفید برای جوش خوردن استخوان شکسته:
  این گیاه برای چاشنی خوب است - در حقیقت یک منبع عالی از ویتامین ک است.

  منبع: نمناک